MICRORAYON COURTYARDS: DO YOU ACTUALLY USE THEM?
We all know that I am buying the idea of microrayons and what they have to offer, and for multiple reasons I am their target audience, but when I was sitting there with my son playing, I felt uneasy and I am trying to pinpoint why as I am writing this.
YOU CAN FEEL LONDON IN THIS
Since school, I hadn’t really heard much about Fyodor anymore, even despite studying in London for two years. But today, I got to know the FYODOR GOLAN brand, and I really liked what I saw. "A world-class brand and reputation, … from our school!!" is what I was squealing inside, feeling that same quality mark on myself too.
UNDER MICHELANGELO’S WING
Watching and experiencing these professionals at work, I cannot help but think of embroidery – perhaps it comes from my pedantic upbringing at the Royal School of Needlework, where technical execution was of the utmost importance. In this context, this is probably as close as I'll get to dancing ballet or playing the violin. Both ballet and classical music, as well as embroidery, have strong traditions that make them elevated and perhaps even unattainable?
REMINISCING ABOUT SOVIET LIVING
It's no secret that Soviet living and its visual aesthetics are close to my heart. I write, research, and interpret them in my work, so this museum visit was a small fulfillment for my soul.
It was a Sunday when we arrived at the museum and realized that we would have the entire museum to ourselves. The ticket itself was old-school, and to my pleasant surprise, the entrance fee for students was only 1.50 euros. What else can you get for euro fifty cents nowadays?
INTEGRATING ART PAVILLION IN A MIKRORAYON | Lasnamäe Pavilion
I was very excited to visit the pavilion and a neighbouring country's version of a mikrorayon, the concept in itself is very appealing and current. When we got there, my excitement was overflowing my capacity, my first sighting of visitors were two locals with 2 litres of beer in an according condition, which I gotta say, were really on brand.
DEKOLINIZĒT IZŠUVUMU
Britu modes vēsturniece un žurnāliste Suzy Menkes savā Instagram izteicās par vienu no izšūšanas tehnikām - “Kurš būtu iedomājies, ka indiešu pieticīgais/pazemīgais (humble) roku darbs var izvērsties Diora augstās modes stilā?” Šis ignorējošais, Eirocentriskais un klaji koloniālais izteikums ir tik noželojams savā patiesumā par to, kā mēs uztveram Āzijas zemes, itsevišķi ja ņemam vērā, ka izteikuma autore ir britiete un ir savas kultūrtelpas produkts.
EMBROIDERERS DIARY | LONDON
My thoughts and feelings about London got changed after a conversation with an architect who lived in London too after studies. He said - London is a shitty place to live, but a good place to be at; that re-programmed my view on my time there. For me it was hard to accept how demanding that city is, at the same time generous and cruelly fast.
IZŠUVĒJAS PRAKSES DIENASGRĀMATA | LONDONA
Manas domas par Londonu pamainīja viens arhitekts, kas vairākus gadus ar nodzīvoja Londonā pēc studēšanas tur, viņš teica - zini, Londona ir sūdīga vieta, kur dzīvot, bet laba vieta, kur atrasties, un man liekas, tas pārprogrammēja manu skatu uz savu laiku tur. Man bija grūti pieņemt, cik tā pilsēta ir prasīga, tai pat laikā devīga, bet arī nežēlīgi ātra.
EXISTENTIAL CRISES WHILE DOING MASTERS
My first semester was kind of an introduction to Cultural Heritage studies from so many different aspects, which was very dense, so detrimental and heavily theoretical. I had moments where I genuinely could not understand why I am in the program because my fellow students are working in the museum and heritage field and I clearly am not, so I kept gaslighting myself that I am trying to pretend to be someone I am not as I am very dedicated to my creative practice in hand embroidery and they started to feel like two separate lives.
602. SĒRIJAS HRONIKAS | TOMĒR PA MĀJĀM
Šodien, šajā kārtējā neizteiksmīgi tumši slapjajā svētdienā, kad man būtu ar steigu jāķeras klāt sesijas darbiem es atļāvu sev pagulēt ilgāk un izmest loku pa rajonu izcili īsā, slapjā un vējainā pastaigā. Šajā semestrī esmu rakstījusi jau 3 darbus par padomu mantojumu un mikrorajoniem kā kultūras mantojumu, biju pārliecināta, ka vairāk no sevis izspiest neko nevarēšu šajā tēmā, jo bļin, tā tik ļoti nogurdina. Bet nu, man ir priekšā vislielākais no rakstu darbiem un tomēr pasniedzēja mani pavilināja vēl vienu reizi pie šīs tēmas pieķerties, tādā sevis kulminācijā, bet ne par to stāsts.
Nu ko, 2022
Burtiski šodien visu dienu sadaru iekrātos skolas darbus, nezinu kāpēc pasniedzēji izdomāja, ka 31.12 ir labs termiņš darbu nodošanai. Viss novembris un decebris ir kaut kādā lielā miglā tinies, vienā skrējienā un šodien burtiski tikai ejot cauri bildēm es varēju to gadu savilkt kopā. Un zinkā, vajag šitā sarakstīt pa punktiem, lai pašai noticās un neaizmirstās.
STARP BLOĶENĒM UN VAIDELOTI
Ikgadējai patriotu nedēļai iesākoties ar Lāčplēša dienu, mana ikdiena izskatās kaut kā tā - esmu otrajā šūšanas piegājienā Līgo karogam, katru dienu skatos Vaidelotam acīs un viņš apņēmīgi skatās man pretī. Šujot šo kopiju ir bijuši visādi emocionāli brīži par Latviju, mūsu kultūru un latvietību kā tādu.
REZIDENCE PIE LOLITAS SAPATAS | KĀZU TĒRPI
Pēdējos mēnešus man bija iespēja strādāt ar savas jomas profesionāli, kura arī man iemācija visu, ko es zinu par šūšanu un darba ētiku - dizaineri Lolitu Sapatu. Es Lolitu zinu kopš vidusskolas laika, kad viņa bija mana šūšanas skolotāja un mācijos saprast piegrieztnes, un vispār pašā sākumā mācija mums adīt, tamborēt un roku dūrienus. Mūsu ceļi ik pa brīdim krustojās, jo pateicoties Lolitas ieteikumam saņēmos vadīt meistarklases, tad man bija jāpāršuj kāzu kleita, un tā mūsu regulārie randiņi izauga līdz profesionālai sadarbībai uz šiem kāzu tērpiem.
ROK-DARBI DEKORATĪVĀS MĀKSLAS UN DIZAINA MUZEJĀ | VIEDOKLIS
Pirms nedēļas vai divām tepat Facebook man acīs iekrita Dekoratīvās Mākslas un Dizaina muzeja ieraksts par tuvojošos jauno izstādi ROK-DARBI. Vizuāli un tematiski tiku uzrunāta ļoti ātri, vizuālais noformējums man atsita laikmetīgās amatniecības izstādes Londonā Somerset house, protams, ar šo ierakstu dalījos nepacietībā redzēt kāda šī izstāde būs.
602. SĒRIJAS HRONIKAS | VISS SĀKAS MĀJĀS
Kā jau visiem ir zināms, mans entuziasms ir vērsts uz Padomju laika dzīvokļu ēku apbūvi un Padomju dizaina estētiku kopumā. Nu pa lielam, tas viss sākas mājās. Burtiski.
REZIDENCE PIE MAILĪŠIEM. DIENASGRĀMATA | ESTRĀDE
Šodien kaut kā tā sakrita, ka beidzot tiku uz eksursiju pa jauno estrādi. Zinu, man arī kauns, ka tikai tagad. Staigāju un klausījos, klausījos un skatījos, un pa lielam vienīgās grūtības ar kurām saskāros bija vienkārši neraudāt. Kaut kā tā estrāde simbolizē tik nenormāli daudz, tā tiešām ir tāda svētnīca kaut kam tik nopietnam kā latviskums pašā saknē, kaut kāds mūsu latvieša DNS.
REZIDENCE PIE MAILĪŠIEM. DIENASGRĀMATA
Jau kopš Maija esmu pārmetusies uz izšūšanu uz pilnu slodzi un viens no galvenajiem projektiem dēļ kā man bija iespēja to darīt ir lielais projekts, par kuru runājām un domājām jau vairāk kā gadu. Šis projekts ir Ineses Mailītes un Ivara Mailīša vadībā un tāpēc smejoties saucu to par savu rezidenci pie Mailīšiem.